Dwustronne wkłady kominkowe – jeden kominek w dwóch pokojach

Płonący w kominku ogień jest dla większości osób jednym z najwspanialszych, relaksujących i wyciszających widoków. Buduje nastrój, sprawia, że czujemy się bezpiecznie, ciepło i możemy się wyjątkowo odprężyć. Czy nie wspaniale byłoby móc cieszyć się widokiem palącego się w kominku ognia w dwóch pomieszczeniach jednocześnie? Dzięki dzisiejszym nowoczesnym rozwiązaniom jest to możliwe. Na rynku coraz częściej dostępne są wkłady kominkowe dwustronne.

Kominek dwustronny – co to?

 Kominek jest elementem wystroju wnętrza, który tworzy niepowtarzalny i niezwykle nastrojowy klimat. Kominki dwustronne, jeśli dobrze je zaaranżujemy, pozwolą na, cieszyć się widokiem ognia w dwóch oddzielnych pomieszczeń. Czym są kominki dwustronne i jak wybrać odpowiedni? Modne obecnie na rynku są wkłady kominkowe tak zwane tunelowe. Tylna ściana paleniska w tych wkładach została zastąpiona przeszkleniem, tak że front i tył kominka mają identyczne szyby. W ten sposób uzyskuje się nietuzinkowy efekt, który pozwala wprowadzić kominek na przykład do dwóch różnych pomieszczeń. Kominki, w których przeszkolone są nie jedna, a dwie ściany będą pięknie prezentować się w przestronnych wnętrzach.

W jakich pomieszczeniach będzie pasował kominek dwustronny?

Najczęściej kominki dwustronne montuje się między salonem a kuchnią, a także między salonem a jadalnią. Coraz częściej można spotkać połączenie między sypialnią a łazienką. Ważne jest, aby kominek dwustronny stosować przy dużych i wysokich przestrzeniach. W mniejszych pomieszczeniach mogłoby po prostu dojść do przegrzania. Jest to więc rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się i prezentuje w bardzo przestronnych wnętrzach. Kominek dwustronny montuje się w bryle prostopadłościennej, wewnątrz której ukrywa się przewody dymowe. Do wyboru mamy również kominek dwustronny wolno stojący. Kominek dwustronny w zależności od wybranego modelu można postawić nie tylko przy ścianie wnętrza, ale też na jego środku. Kominek dwustronny wolno stojący potrzebuje dosyć sporo miejsca, dlatego najlepiej będzie prezentował się on w otwartych i wysokich pomieszczeniach.

Jakie są zalety kominków dwustronnych?

Jedną z głównych zalet tego rodzaju kominków jest większa możliwość aranżacji wnętrz. Kominek dwustronny można dopasować jednocześnie z jednej strony do salonu, a z drugiej na przykład do jadalni. Mogą to być dwie zupełnie różne stylistyki. Na przykład z jednej strony możemy zaaranżować pomieszczenie w stylu skandynawskim, surowym minimalistycznym, z dominującą bielą, a z drugiej strony mogą to być na przykład niezwykle ozdobne zduńskie kafle. Wtedy jednak należy oczywiście liczyć się z  podwójnymi kosztami dwóch różnych dekoracji. Również koszt wkładu dwustronnego w porównaniu z tradycyjnym wkładem jest wyższy. Jeśli jednak mamy na to wystarczająco dużą przestrzeń, warto jednak zdecydować się na kominek dwustronny ze względu na niesamowity, spektakularny efekt, jaki daje widok paleniska z dwóch różnych stron.