Instalacje gazowe Bielsko – instalacja w domu jednorodzinnym

W budynkach jednorodzinnych wykorzystuje się co najmniej kilka metod grzewczych, począwszy od ogrzewania węglem, poprzez kotły olejowe i gazowe, skończywszy na pompach ciepła i energii pozyskiwanej ze słońca. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza instalacje gazowe Bielsko. Ogrzewanie gazem jest komfortowe i przyjazne środowisku.

Gaz ziemny czy gaz LPG?

W domach mieszkalnych spotykamy dwa rodzaje instalacji gazowych, wyodrębnione ze względu na rodzaj i sposób dostarczania gazu. Pierwsze rozwiązanie to instalacja z wykorzystaniem gazu ziemnego. W takim wypadku wykonuje się przyłącze gazowe, czyli podłącza budynek do przebiegającego w pobliżu gazociągu. W sytuacji, gdy budynek znajduje się z dala od miejskich zabudowań, wykonanie przyłącza może okazać się niemożliwe. Ale brak gazociągu miejskiego nie jest równoznaczny z tym, że domu nie da się ogrzewać gazem. Tu dochodzimy do drugiego rodzaju instalacji gazowej, czyli instalacji zasilanej gazem płynnym LPG. W tym wypadu nie korzystamy z gazociągu ziemnego, a na terenie posesji ustawiamy pojemnik z gazem płynnym. Można go kupić lub wydzierżawić – to właściciel budynku podejmuje decyzję odnośnie kształtu umowy.

Instalacje gazowe Bielsko – kotłownia gazowa

Wybór rodzaju instalacji gazowej to jedno, a montaż poszczególnych jej elementów, w tym pieca gazowego w kotłowni, to drugie. Wykonanie instalacji gazowej wymaga przygotowania projektu i pozyskania stosownych pozwoleń. Budowę domowej instalacji gazowej powinno poprzedzić uzyskanie pozwolenia budowlanego. Jeśli chodzi o obiekty będące już użytkowanymi, konieczne będzie uzyskanie opinii zakładu kominiarskiego.

Instalacje bielsko

Montażem instalacji może zająć się wyłącznie wykwalifikowana osoba, posiadająca uprawnienia gazowe wymaganej kategorii. Tylko taka osoba będzie umiała poprawnie odczytać informacje zawarte w projekcie, dobierze właściwe materiały (rury, wężyki, złączki itd.) i połączy je w odpowiedniej kolejności. Pamiętajmy, że gaz jest substancją niezwykle łatwopalną i wybuchową, dlatego instalacje gazowe Bielsko muszą być wykonywane z ogromną dokładnością i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Instalacja gazowa w domu jednorodzinnym

Instalacje gazowe Bielsko mają jeszcze tę zaletę, że umożliwiają połączenie ich z innymi systemami grzewczymi, np. z układem solarnym lub pompą ciepła. To pozwala nie tylko na wprowadzenie znacznych oszczędności w domowym budżecie, ale stanowi przejaw troski o jakość powietrza. Specjaliści są zgodni co do tego, że układy hybrydowe to rozwiązanie przyszłości, dlatego już teraz warto zwrócić na nie uwagę. Jeśli w budynku są ku temu warunki i dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, powinniśmy rozważyć połączenie dwóch metod grzewczych. Na rynku nie brakuje obecnie fachowców, którzy mają wiedzę i doświadczenie umożliwiające im wykonywanie rozmaitych instalacji grzewczych, a także systemów łączących dwie metody ogrzewania. W każdym większym mieście bez trudu znajdziemy firmę instalatorską zatrudniającą hydraulików, gazowników, specjalistów od instalacji solarnych, wentylacji czy centralnych odkurzaczy.