Jaka fototapeta do salonu?

Na rynku dostępne są rozmaite dekoracje ścienne, poczynając od arrasów (tkaniny dekoracyjne), poprzez obrazy i plakaty, skończywszy na ozdobach wykonanych z drewna lub metalu. Fototapety zajmują wśród nich szczególne miejsce. Obecnie uznaje się je za jedną z najciekawszych metod dekorowania ścian. Fototapeta do salonu nie tylko podkreśla jego charakter i podnosi estetykę wnętrza, ale jest też trwałym elementem dekoracyjnym, który przetrwa w niezmienionym stanie wiele lat.

Fototapety do różnych pomieszczeń

Ci, którzy chcą kupić fototapetę do swojego domu i szukają inspiracji w sieci, najczęściej wpisują w wyszukiwarkę frazy fototapeta do salonu oraz nowoczesne fototapety. Ale tak naprawdę w doborze fototapet nie ma żadnych ograniczeń i choć najczęściej rzeczywiście zdobią ściany w pokojach dziennych, to doskonale wyglądają również w pomieszczeniach kuchennych, sypialniach i pokojach dziecięcych. Ponadto fototapety stanowią świetne rozwiązanie dla biurowców i sklepów branżowych, a także miejsc świadczących usługi fryzjersko-kosmetyczne czy punktów rozrywki.

Jeśli chodzi o fototapety do salonu, zwykle zdobią jedną, często centralną ścianę w pomieszczeniu. Nie przykleja się ich za regałami, a tam, gdzie mogą być dobrze wyeksponowane. Niejednokrotnie jest to ściana za kanapą lub obok kanapy. Obok takiej ozdoby zaproszeni goście z pewnością nie przejdą obojętnie, a i domownicy będą czuć się w salonie komfortowo.

Fototapeta do salonu – kolorystyka

Fototapety dostępne są w najróżniejszych barwach, poczynając od produktów w wersji czarno-białej, poprzez pastele, skończywszy na soczystych, nierzadko neonowych kolorach. Wybierając fototapetę do salonu, oczywiście możemy kierować się tym, jakie kolory uznaje się obecnie za najmodniejsze, ale najlepiej wybrać produkt, który pasuje do kolorystyki wnętrza, jak i naszych indywidualnych upodobań. Nie każdemu musi podobać się to, co kupują wszyscy.

Fototapety do pokoju dziennego

Salon to pomieszczenie, w którym toczy się życie rodzinny – pokój dzienny, w którym gromadzą się domownicy, by wspólnie spędzić czas. Oznacza to, że w salonie dużo się dzieje, a meble i dekoracje narażone są na zniszczenie. Z tego powodu fototapeta do salonu musi być produktem wysokiej jakości – trwałym, charakteryzującym się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego, ale również uszkodzenia mechaniczne, takie jak obtarcia i zarysowania. Fototapetę warto kupić w sklepie oferującym dobrej jakości artykuły wnętrzarskie albo zamówić jej wydruk w drukarni (co ciekawe, możliwy jest wydruk ze zdjęcia dostarczonego przez klienta).

Fototapeta do salonu – wzornictwo

Nowoczesne fototapety zdobione są przez wzory geometryczne, wzory zwierzęce i motywy florystyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również fototapety przedstawiające krajobrazy oraz znane na całym świcie obiekty architektoniczne. W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzą się również fototapety z napisami, mottem lub cytatem. Jeśli stawiamy na oryginalny wystrój wnętrza, dobrym pomysłem będą też fototapety 3D.