Ława kominiarska a przegląd komina

Regularne przeglądy przewodów kominowych są konieczne, jeśli zależy nam na dobrym spalaniu opału dokładanego do paleniska, ale również bezpieczeństwie osób znajdujących się w budynku. Zanieczyszczony komin może stać się przyczyną wystąpienia pożaru, który rozpoczyna się zwykle od zapalenia zalegającej w kominie sadzy. Zatkane przewody kominowe to również ogromne ryzyko zadymienia i zaczadzenia pomieszczeń. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, a także w trosce o zasobność portfela (dobre spalanie = niższe koszty ogrzewania) i czystość kotłowni, powinniśmy dążyć do systematycznego wykonywania przeglądów kominiarskich. Oczywiście nie należy zapominać o bezpieczeństwie osób, które wspinają się na dach naszego budynku. Sprawne, bezpieczne i wygodne wykonanie przeglądu komina będzie możliwe z poziomu ławy kominiarskiej. Ława kominiarska jest elementem obowiązkowym zwłaszcza wówczas, gdy mówimy o stromych dachach i wyjątkowo wysokich kominach.

Bezpieczne poruszanie się po dachu

Doświadczony kominiarz dobrze wie, w jaki sposób należy poruszać się po dachach o danym kącie nachylenia i danym rodzaju połaci dachowej. Część z nich poradzi sobie z zadaniem, nawet jeśli nie ma do dyspozycji zabezpieczeń w postaci stopni kominiarskich, ale może podejść do takiego zlecenia niechętnie, tym bardziej, jeśli wokół komina nie pojawiła się ława kominiarska. Inni wprost odmówią wejścia na dach, na którym nie zamontowano produktów zapewniających sprawną komunikację dachową.

Właściciel czy też zarządca budynku, mając na uwadze bezpieczeństwo kominiarza, ale również i własne, bo przecież od czasu do czasu pojawiają się powody, dla których należy wejść na dach, nie powinien zwlekać z zakupem stopni kominiarskich ani też ławy kominiarskiej. Nie należy obawiać się, że będzie to droga inwestycja. Wpisując w wyszukiwarkę frazę ława kominiarska cena z łatwością znajdziemy szereg atrakcyjnych cenowo ofert. Jednocześnie pamiętajmy, że cena nie powinna być czynnikiem determinującym decyzję zakupową.

Ława kominiarska do blachy na rąbek stojący

Na rynku dostępnych jest szereg ław kominiarskich przeznaczonych do montażu na rozmaitych pokryciach dachowych. Z uwagi na duże zainteresowanie blachodachówką i blachą na rąbek stojący, najwięcej osób poszukuje ław kominiarskich odpowiednich do montażu na blasze. Montaż ławy odbywa się za pomocą wsporników i jest całkowicie bezinwazyjny. Felc jest ściskany i skręcany śrubami, co sprawia że blacha nie ulega przedziurawieniu, a tym samym nie traci gwarancji.