Świadectwo energetyczne

Czy wiesz, że na przestrzeni kilkunastu lat w zależności od profilu energetycznego nieruchomości możesz wydać lub oszczędzić kilkadziesiąt  lub nawet więcej tysięcy złotych? W czasach, kiedy koszty ogrzewania nie były wysokie, mogliśmy pozwolić sobie na nabywanie nieruchomości nie interesując się ich właściwościami energetycznymi. Potocznie uważa się, że świadectwo energetyczne jest zbędnym dokumentem i nie warto wydawać na nie tych kilkuset złotych. W rzeczywistości jednak uzyskanie profesjonalnie przygotowanego świadectwa energetycznego jest jedynym sposobem na uświadomienie sobie skali kosztów, jakie będziemy ponosić każdego miesiąca przez następnych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Właściciel nieruchomości o dobrym profilu energetycznym może podkreślić atrakcyjność swojej oferty prezentując świadectwo energetyczne, zaś potencjalny nabywca dla własnego komfortu powinien wziąć pod uwagę wieloletnie koszty energii porównując oferty.

U nas uzyskasz łatwo i w atrakcyjnej cenie profesjonalnie wykonane świadectwo energetyczne – nie będzie to dokument wykonany na odległość na podstawie ogólnego opisu – nasz specjalista uwzględni faktyczne dane techniczne przedmiotowej nieruchomości,  a w razie konieczności dokona wizji lokalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *