Rąbek stojący

Akcesoria dachowe do blachy na rąbek stojący

O bezpieczeństwo domowników, ale także kominiarzy i fachowców, którzy zajmują się naprawianiem usterek na dachu można zadbać, inwestując w porządnie wykonane akcesoria dachowe. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów do różnych pokryć dachowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza akcesoria do blachy na rąbek stojący.

Blacha na rąbek stojący

dach pod rąbek stojącyBlacha na tzw. rąbek stojący znana jest w budownictwie od bardzo dawna. W tej technologii kryto zarówno dachy domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, jak i budynków gospodarczych. Dziś sposobów pokrywania blachą dachów jest wiele, niemniej rąbek stojący wciąż cieszy się dużą popularnością.

Metoda ta wykorzystywana jest zarówno w odniesieniu do nowych budynków, jak i podczas renowacji starych dachów. Oczywiście na przestrzeni lat sposób montażu został udoskonalony. Dziś nie ma potrzeby wyginania rąbków – kupujemy panele z gotowymi rąbkami i poszczególne arkusze łączymy ze sobą na zatrzask. Jest to metoda zdecydowanie wygodniejsza i szybsza. Poza tym mamy pewność, że tzw. rąbki są równe, a całość wygląda estetycznie.

Akcesoria dachowe do różnych pokryć dachowych

W ofercie sklepów budowlanych, czy też e-sklepów zajmujących się wyłącznie sprzedażą akcesoriów dachowych i kominiarskich (zobacz domowo24), znajdują się akcesoria dachowe, które mają zapobiegać nagłemu osuwaniu się śniegu, akcesoria umożliwiające sprawne i bezpieczne poruszanie się po dachu oraz produkty, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo kominiarzom dokonującym przeglądów kominowych.

Jeśli chodzi o blachę na rąbek stojący, dostępne są m.in. ławy i stopnie kominiarskie cynkowane ogniowo bądź cynkowane ogniowo, a dodatkowo malowane proszkowo na wybrany przez klienta kolor z palety RAL. Kolor może, ale nie musi być tożsamy z kolorem pokrycia dachowego.

Ławy kominiarskie do blachy na rąbek stojący

Montaż wsporników na blasze na rąbek stojący jest bezinwazyjny, ponieważ felc jest ściskany i skręcany śrubami. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby dziurawienia blaszanych paneli. Pamiętajmy, że dziurawa blacha traci gwarancję, a tego żaden inwestor nie chce.

Ławy do tego typu pokryć dachowych mogą mieć różną długość. Wokół komina sprawdzą się dłuższe, natomiast krótsze, o długości 60 cm, mogą zastąpić pojedyncze stopnie kominiarskie. Oczywiście nie w każdym przypadku musi to być 60 cm – długość należy dostosować do odstępów między felcami, ponieważ to na nich montowane są podpory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *