Śniegołapy rurowe

Śniegołapy rurowe do blachodachówki

Niezależnie od tego, jak stromy jest dach użytkowanego przez nas budynku oraz jakiego typu pokrycie dachowe posiada, powinniśmy zainwestować w akcesoria dachowe pozytywnie wpływające na bezpieczeństwo osób, które z jakichś przyczyn znajdą się na dachu. Chodzi przede wszystkim o kominiarzy, jak i osoby, które będą wykonywały drobne prace na dachu, kontrolowały jego stan czy też usuwały zalegający śnieg. Jeżeli mówimy już o śniegu, warto dodatkowo pomyśleć o montażu śniegołapów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli do konkretnych pokryć dachowych. Szczególnie chętnie kupowane są śniegołapy rurowe do blachodachówki.

Popularne pokrycie dachowe – blachodachówka

Pokrywanie dachów blachą stało się popularne wiele lat temu, choć niegdyś nie dbano o estetyczny wygląd samej blachy tak mocno, jak obecnie. Istotne było przede wszystkim to, żeby dach nie ciekł. Rzeczywiście blacha sprawdza się tutaj świetnie – pojedynczy arkusz ma stosunkowo dużą i gładką powierzchnię, dlatego miejsc łączenia jest niewiele. Poza tym blacha nie wchłania wody, a więc dach nie staje się ciężki w czasie ulewy. Blachodachówka jest pokryciem lekkim, zatem nie obciąża konstrukcji budynku tak bardzo, jak np. dachówka ceramiczna. Przy tym, jeżeli kupimy blachodachówkę dobrej jakości, odporną na drobne uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, przez długie lata będzie łudząco podobna do dachówki ceramicznej. Na korzyść blachodachówki przemawiają także stosunkowo niskie ceny oraz łatwość montażu.

Śniegołapy rurowe – co to takiego?

Śniegołapy, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie „łapać” śnieg, a właściwie przytrzymywać go na dachu i zapobiegać gwałtownemu zsuwaniu się na osoby i przedmioty znajdujące się w okolicach budynku. Zbity śnieg, który gwałtowanie spada z dachu, stanowi zagrożenie dla mieszkańców budynku i przechodniów, może również uszkodzić zaparkowane w pobliżu auta. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto wyposażyć budynek w specjalne zabezpieczenia, np. rury przeciwśniegowe. Śniegołapy rurowe składają się z dwóch ułożonych poziomo rur, które należy przymocować do dachu. W ten sposób powstaje barierka, która pozwala by śnieg zsuwał się z dachu, ale sprawia, że cały proces postępuje wolniej i dla nikogo nie stanowi zagrożenia.

Śniegołapy rurowe do blachodachówki

Śniegołapy rurowe do omawianego pokrycia dachowego powinny być cynkowane, co zapobiegnie rozwojowi korozji. Należy zwrócić uwagę, czy kupujemy kompletny zestaw. Zestawy oferowane na tym sklepie internetowym składają się z dwóch rur aluminiowych o wybranej długości oraz uchwytów rur do blachodachówki. Ilość uchwytów uzależniona jest od długości rur – im dłuższa rura, tym więcej uchwytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *