Akcesoria kominiarskie

Akcesoria kominiarskie, których zakup warto rozważyć

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji, dotyczących m.in. instalacji grzewczej czy wykonania dachu. Wśród dostępnych pokryć dachowych największą popularnością cieszą się blachodachówki oraz dachówki ceramiczne, choć w Polsce z łatwością znajdziemy budynki pokryte dachówką bitumiczną, papą czy strzechą. Dach to jednak nie tylko warstwa wierzchnia, ale przede wszystkim konstrukcja z drewna. Istotna jest także budowa i wysokość komina. Wokół komina powinny znajdować się odpowiednie akcesoria kominiarskie.

Akcesoria kominiarskie – co to takiego?

akcesoria dla kominiarzaZ terminem tym kojarzymy przede wszystkim przyrządy, które mają ułatwić pracę kominiarzy. Kominiarz, czyli osoba sprawdzająca drożność przewodów kominowych, musi sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie, poruszać się po dachu. Jeżeli ma prawidłowo wykonać powierzone mu zadanie, a przy tym nie bać się o własne bezpieczeństwo, musi mieć możliwość skorzystania z kilku akcesoriów. Należą do nich ławy i stopnie kominiarskie. Wspomniane akcesoria kominiarskie dostępne są w tym sklepie internetowym.

Ławy kominiarskie montuje się obok komina po to, by kominiarz mógł na nich stabilnie stanąć. W przypadku wysokich kominów, montaż ławy kominiarskiej jest wręcz obowiązkowy. Z kolei stopnie kominiarskie montuje się na dachu w równych odstępach po to, by kominiarz mógł się po wspomnianym dachu swobodnie poruszać. Oczywiście akcesoria kominiarskie przydają się nie tylko kominiarzom dokonującym okresowego przeglądu komina, ale także fachowcom od systemów wentylacyjnych oraz wszystkim tym, którzy dokonują na dachu prac naprawczych. Mogą to być nawet domownicy.

Pozostałe akcesoria dachowe

Na dachu montuje się także akcesoria innego typu, w ogóle nie związane z pracą kominiarzy. Należą do nich płotki i rury przeciwśniegowe oraz rozbijacze śniegu. Są to akcesoria służące bezpieczeństwu mieszkańców i przechodniów, zapobiegające gwałtownemu zsuwaniu się śniegu z dachu. Taki śnieg może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób przechodzących w okolicy budynku, ale także dla zaparkowanych tam samochodów. Płotki i rury zatrzymują śnieg i umożliwiają jego powolne roztapianie. Z kolei rozbijacze śniegu sprawiają, że z dachu nie spada wielka, zbita masa śniegu, a ilość, która nie stanowi dla nikogo zagrożenia.

Wiele osób zupełnie zapomina o montażu wspomnianych akcesoriów kominiarskich i dachowych, tymczasem bagatelizowanie tej kwestii może się naprawdę źle skończyć. Pamiętajmy, że istnienie takiego, a nie innego pokrycia dachowego nie jest tutaj problemem. Na rynku dostępnych jest szereg akcesoriów do rozmaitych pokryć dachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *